Staff List

STAFFING ESTABLISHMENT -  2018/2019

 

TEACHING STAFF

NAME

 

C. CANTLE

J. BUNCE

S. MUSSENDEN

J. MOSSON

K. SOLOMON-AYEH

J. YATES

M. PANAYI

P. BHARDWAJ

P. ELLIS

S. NGWENYA

L. OGHENEKARO

C. WALSH

D. ASSAN

K. LUKHMAN

M. MURAWSKI

P. RUDHUN-IMRITH

S. ANSELL

J. ECCLES

M. GARCHA

M. INCEDAL

D. KELLY

M. PERERIA

D. RISTE

A THOMAS

T. PORTCH

P. HARKIN

J. O’ROURKE

M. WHITFIELD

S. MALLEN

P. WILLIS

D. ALMOND

B. TOWNSEND

D. TAUNE

S. EASON

A KHAN

M. MANDE

G. QUAICOE

J. THOMAS

J. LAKE

S. HEAD

M. DESMOND

D. EDWARDS

A HALAS

M. HINDS

A.    IACOVIELLO

S. KOUCHAK

P. SANZ

R. SPINKS

S. GILLIN

L. MOUARAKI

J. DUPUY

D. LONOCE

L. PUEYO-AGUDO

C. MANNING

P. KEATING

D. LOVETT

S. LUCRAFT

G. SCOTT

J. SHEEHAN

J. SIVA

F. WILLIAMS

D. THORN

J. HOGAN

S. FONTAINE

M. TERRY

R. GABRASADIG

S. YEBOAH

L. BATEMAN

C. DOYLE

N. McGUINNESS

M. SALAMA

N. PAURO

U. MULLARKEY

N. AZIM

S. BONNAR

T. CAMPBELL

R. FOWOWE

L. HARVEY

J. JOHN

J. MORRISON

A NOONE

R. PODDINGTON

N. SIER

N. THOMPSON

E. WILGOSS

A CORNWELL

L. HARRIS

S. HUNTER

M. MERCHANT

A SAID

 

 

 

 

 

 

DEPARTMENT

 

Headteacher

ART

 

 

 

 

 BUSINESS STUDIES

 

 

 

 

 

 CADD

 

 

 ENGLISH

 

 

 

 

 

 

 

 

 GEOGRAPHY

 

 

 HISTORY

 

 

 

 

 ICT

 

 

 

 

 

 LAW

 MATHEMATICS

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDIA

MFL

 

 

 

 PE

 

 

 

 

 

 

 

PERFORMING ARTS

 

PSY

 

R.E.

 

 

 

 

 

 

 SCIENCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TECHNOLOGY

 

SUPPORT STAFF

 

P.A. to Headteacher;

            Mrs. M. Hartley

 

Business Manager:

            Ms. J. Hughes

 

Assistant Business Manager

            Ms. S. Forman

 

Finance Assistants:

            Mrs. T. Room

 

Secretaries:

            Mrs. H. Benjamin

            Mrs. D. Callaghan

            Mrs. L. Irvine

            Mrs. J. Kaur

            Mrs. J. Ward

 

Attendance:

            Ms. N. Hall

            Mrs. P. Martin

 

Site Manager:

            Mr. T. O’Hara

 

Assistant Site Manager :

           Mr. T. O’Sullivan

           Mr. A. Ward

 

Reprographic Technician:

           Miss S. Oakley

 

Technology/Technicians:

            Mr. R. Palmer

            Ms. F. Liquori

 

Art Technician

            Mr. D. Thomas

 

Network Manager:

            Mr. L.  Noukpo

 

ICT Technician:

            Mr. H. Guleroglu

 

Data Manager:

            Mr. A. Fenton

 

 Science Technicians:

            Ms. G. Stabb

            Mrs. L. Woolward

 

S.S.A.’s

            Mr. J. Amarquaye-Gyane

            Ms. L. Bailey

            Ms. Cranfield

            Ms. P. Giles

            Ms. K. Graves

            Ms. G. Gunowry

            Mr. S. Harrison

            Ms. P. Jeyakumar

            Mr. J. Nunn

            Mr. P. Quinn

 

Inclusion Manager:

          Ms. A. Armstrong

 

L.S.U.

          Mr. M. Powell

 

 Family Support Worker

           Ms. L. McLoughlin

 

Careers/Exams:

           Mrs. S. Edwards

 

Sixth Form Administrator:

            Mrs. J. Cole-Mabhara

 

Chaplains:

            Ms. C. Duval

            Ms. L. Gordon

 

Classroom Cover Supervisors:

            Mr. C. Diver

            Mr. E. Meyer

            Ms. D. Rose

 

Mid-Day Assistants:

            Ms. Ahmet

            Ms. Aleem

            Ms. Begum

            Ms. Domeney

            Ms. Edhouse

            Ms. Prince

            Ms. Sylmeta

            Ms. Tanner (Supervisor)

            Ms. Walker

            Ms. Young

 

 Mentors:

            Beryl Afful

            Adilur Choudhury

            Clauvena Greenaway

            Emma Thorpe

 

 

 

 

Address

 

Terling Road,

Wood Lane,

Dagenham

RM8 1JT

Phone

 

Tel: 0208 270 4242

Fax: 0208 595 4024

 

E-mail

 

office@allsaintsschool.co.uk

 

School hours

 

Monday to Friday

8.40am - 3.15pm